Hotel Bukhara

75 billeder
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse
Vi åbner Booking.com i en ny fane for en fair sammenligning.
Hotel Bukhara
$$$$

Beskrivelse

Hotel Bukhara ligger kun 7 minutters gang fra Gaukushan Madrasah og tilbyder 24 timers security og et vekselkontor. Kalyan-moskeen er mindre end 2 km væk.

Beliggenhed

Centrum af Bukhara kan man nå inden for 20-minutters gårtur. Kukeltash Madrasah kan findes i området.

Hotellet ligger 5 km fra Bukhara lufthavn og 10 minutters gågang fra 378 to trainstation busstoppested.

Værelser

For et hyggeligt ophold i Bukhara tilbyder overnatningsstedet 10 værelser udstyret med en balkon, en personlig værdiboks og et påklædningsområde. Som ekstra er der et bidet, separat toilet og en bruser.

Godt at vide
Check-in/Check-ud
fra 14:00-23:59
indtil 12:00
Faciliteter
Privat parkering er mulig på stedet gratis.
Der er gratis Trådløst internet hotelværelser.
Anden information
Morgenmad
Hotellet Bukhara serverer en fuld morgenmad gratis. 
Børn & ekstra senge
Der tilbydes ikke børnesenge på værelset. 
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt.
Bygning
Antal værelser:14
Priskalender
Tjek tilgængelighed og priser for dine datoer nu!

Værelser & Tilgængelighed

Værelse med to enkeltsenge
  • Maks:
    3 personer
  • Sengemuligheder:
    Kingsize-seng
  • Brusebad
  • Varme
Værelse Deluxe med en kingsize-seng
  • Maks:
    2 personer
  • Sengemuligheder:
    Kingsize-seng
  • Brusebad
  • Varme
Værelse Superior Deluxe med en kingsize-seng
  • Maks:
    2 personer
  • Sengemuligheder:
    Kingsize-seng
  • Brusebad
  • Varme

Faciliteter

Vigtigste faciliteter

Gratis WiFi

Gratis WiFi på værelserne

Parkering

Parkering uden for ejendommen

Bagageopbevaring
24-timers service

24-timers Reception

24 timers vagtservice

Mad/ Drikke

Bar/ Lounge område

Velkomstdrink

Kaffebar

Shuttle-service

Lufthavnstransport (mod tillægsgebyr)

Spa and relaxation

Rygmassager

Hovedbundsmassage

Fuld kropsmassage

Fodmassage

Vaskeri

Services

  • Lufthavnstransport (mod tillægsgebyr)
  • Parkeringsservice
  • Room Service
  • Husholdning
  • Biludlejning
  • Vaskeri
  • Udflugtsassistance/Billetbestilling
  • Dagligvare shopping service
  • Velkomstdrink

Middagsfaciliteter

  • Morgenmad på værelset
  • Bar/ Lounge område
  • Madpakker
  • Særlige diætmenuer

Mødefaciliteter

  • Businesscenter
  • Møde-/ banketfaciliteter
  • Fax/fotokopiering

Fritidsfaciliteter

  • Rygmassager
  • Hovedbundsmassage
  • Fuld kropsmassage
  • Fodmassage

Værelsesfaciliteter

  • Gratis WiFi på værelserne
  • Klimaanlæg
  • Varme
  • Lydisolerede vinduer
  • Omklædningsområde
  • Strygeservice

Køkken

  • Kedel

Medier

  • Fladskærms TV
  • AM/FM vækkeur

Værelsesindretning

  • Tæppebelagt gulv
Vis alle faciliteterSkjul faciliteter

Vigtige oplysninger om Hotel Bukhara

💵 Laveste værelsespris <br /> 555 DKK
📏 Afstand til centrum 1.8 km
🗺️ Beliggenhedsvurdering 8.6
✈️ Afstand til lufthavn 94.3 km
🧳 Nærmeste lufthavn Navoiy lufthavn, NVI

Beliggenhed

Adresse
Adressen er blevet kopieret.
Тутзор 15, Bukhara, Usbekistan, 200100
Se på kort
Тутзор 15, Bukhara, Usbekistan, 200100
  • Populære seværdigheder
  • I nærheden
  • Restauranter
  • Hoteller i nærheden
Vobkent
Minaret in Vobkent
400 m
Namozgokh
Turki Jangi Mausoleum
400 m
Mausoleum of Saif Ed-Din Bokharzi
400 m
Khodzha Porso St.
Centre Culturel Isteza
400 m
Mausoleum of Buyan-Kuli-Khan
400 m
Mekhtar Ambar St.
Mullo Tursunjon Madrasah
400 m
Khodja Nurobobod St.
Complex Khodzha-Zainutdin
400 m
Avicenna Medical College
Avicenna Museum
400 m
Centralnaya St. 2 Complex Lyabi Khauz
History of Bukhara Puppet Theatre
540 m
Torv
Kosh Madrasah
540 m
Memorial Complex of Imam Al Bukhari
540 m
Nakshbandi St. 41
Art Museum Kamoliddin Behzod
540 m
Mekhtar Anbar Street
Kukeltash Madrasah
540 m
near Lyab-i-Hauz Square
Gaukushan Madrasah
540 m
Kagan town
Jeyran Ecocenter
540 m
Complex Khalifa Khudoidod
400 m
Suleymana Muradova St. Old Town
Fayzabad Khanaka
400 m
Namazgokh Mosque
400 m
Otabaya Eshanova St.
Stadium Bukhara Arena
400 m
Restaurant
Bella Italia
810 m
Restaurant
Restaurant Ismail
540 m
Restaurant
Mohichehri-Zamon Restaurant
540 m
Restaurant
Melodiya
540 m

Anmeldelser om Hotel Bukhara

9.0 /10
Fremdragende
163 anmeldelser
Verificerede anmeldelser  
Oplev topbedømte muligheder gennem anmeldelser, vi verificerer fra vores side og Booking.com.
Boede du der?
Del din oplevelse med os.
Skriv en anmeldelse

Ofte stillede spørgsmål om Hotel Bukhara

Hvor langt er Hotel Bukhara hotel placeret fra byens centrum?
Bukhara bymidte kan nås inden for en 20-minutters gang fra Hotel Bukhara hotel.
Hvilken lufthavn er tættest på det Hotel Bukhara?
Den nærmeste lufthavn til det Hotel Bukhara er lufthavnen Bukhara (5 km), og den kan nås med en 10-minutters biltur.
Er der lufthavnstransport på Hotel Bukhara?
Bus shuttle som tager dig til Hotel Bukhara med en 10-minutters biltur er blandt de tjenester, som overnatnimgsstedet tilbyder. Informer venligst hotellets personale om dit forventede ankomsttidspunkt.
Er der parkering på Bukhara hotellet?
Ja, der er en en gratis privat parkeringsplads tilgængelig på stedet på Bukhara hotellet.
Hvor meget koster det at bo på et Hotel Bukhara?
Priserne på et Hotel Bukhara starter fra 85$.
Hvilke betalingsmetoder accepteres i det Hotel Bukhara hotel?
På det Hotel Bukhara hotel kan gæster betale med kontant, Visum og Mastercard og andre betalingsmetoder.
Hvilke værelsestyper er tilgængelige på Hotel Bukhara hotel?
Hotel Bukhara hotel tilbyder sådanne værelsestyper som Værelse Deluxe med en queensize-seng, Værelse med to enkeltsenge og Værelse Superior Deluxe med en kingsize-seng.
Hvilke faciliteter tilbydes på værelserne på Bukhara hotellet?
Hvert værelse på Bukhara hotellet inkluderer en balkon og et påklædningsområde samt et fladskærms TV med satellitkanaler og tv med satellitkanaler til gæsternes underholdning.
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
-
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse